فیلم «۱۹۲۲»

فیلم «۱۹۲۲»

داستان ترس و وحشت در «1922»

۱۱ دی ۱۳۹۶

فیلم ۱۹۲۲ برداشت بسیار خوب زاک هیدیش (Zak Hilditch) کارگردان از داستان کوتاه استیون کینگ(Stephen King) به نام تاریکی کامل، بدون ستاره (Full Dark, No Stars) است که برای پخش از شبکه نمایش آنلاین نتفلیکس ساخته شد و در تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۱۷ بر روی این شبکه قرار گرفت.

زک داستان فیلم ۱۹۲۲ را به گونه‌ای روایت کرده که حتی تحسین نویسنده را هم برانگیخت. کارگردان «۱۹۲۲» بدون استفاده از تعلیق و پیچ و تاب داستان، تنها با استفاده از چند فلش بک غرق شدن شخصیت‌های داستان و گرفتاری‌ و انزوای خود خواسته و ترس ناشی از آن را نشان دهد و به قول منتقدان کشاورز آرام و کم حرف داستان را در فضایی قرار دهد که از دلقک فرازمینی فیلم It هم ترسناک‌تر باشد. او به خوبی المان‌های ژانر وحشت را برای پرداخت این داستان کوتاه به خدمت گرفته و نتیجه آن تبدیل شدن فضای آرام و آفتابی داستان به محیطی رعب‌آور است که به نظر می‌رسد هیچ‌وقت تمام نخواهد شد.

نکته دیگری که باعث انتقال هر چه بیشتر ترس به بیننده می‌شود بازی قوی توماس جین (Thomas Jane) در نقش قهرمان داستان است که توانسته در عین حال که ذهن مسموم و شخصیت بیمارگونه‌ای دارد پدری نگران باشد که به آینده فرزندش فکر می‌کند.

خلاصه فیلم ۱۹۲۲

فیلم ۱۹۲۲ در ابتدا منظره‌ای از مزرعه‌ای بزرگ و آفتابی را نشان می‌دهد که پدر و پسری در آن مشغول کارند و خانواده‌ای به ظاهر خوشبخت آنها در حوالی آن زندگی می‌کنند. ویلفرد جیمز پدر خانواده و وارث مزرعه است و زندگی آرامی در کنار همسرش، الرت، و تنها پسرش، هنری، دارد تا اینکه مطلع می‌شود همسرش تصمیم دارد بخشی از مزرعه را بفروشد و به همراه پسرش دهکده را به قصد شهر و زندگی بهتر ترک کند.

1922movie

اما این مزرعه بیش از یک زمین زراعی برای ویلفرد اهمیت دارد تا حدی که نقشه از میان برداشتن همسرش را در سر می‌پروراند و تصمیم می‌گیرد پسرش را هم وارد این نقشه کند، اما نمی‌داند تنها جنونی در انتظارش است که هر روز او را بیشتر منزوی و ویران می‌کند.

مولی پارکر (Molly Parker) و دیلان اشمیت (Dylan Schmid) دو بازیگر دیگری هستند که در نقش مادر و پسر جلوی دوربین فیلم ۱۹۲۲ رفته‌اند.

علاقمندان به تماشا و دانلود فیلم ۱۹۲۲ می‌توانند ین فیلم را در کنار سایر فیلم‌های روز هالیوود در سایت پلان مشاهده کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *