«آلیاس گریس» متهم به دنبال واقعیت

«آلیاس گریس» متهم به دنبال واقعیت

صحنه قتلی که در ذهن متهم پاک شده است

۱۴ آذر ۱۳۹۶

مینی سریال شش قسمتی آلیاس گریس (Alias Grace) به کارگردانی مری هارون از مینی سریال‌های موفق شبکه نمایش آنلاین نتفلیکس است که بر اساس رمانی به همین نام به قلم مارگارت آتوود نوشته شده است.

کارگردان این سریال برای نوشتن فیلم‌نامه بر اساس این رمان پرفروش با سارا پولی همکاری کرده است بازیگر و نویسنده کانادایی که برای ما به واسطه بازی درسریال قصه‌های جزیره (Road to Avonlea) چهره‌ای آشناست.

رمان آلیاس گریس بر اساس داستان واقعی نوشته شده است، در دوره‌ای که کارگرانی از ایرلند برای کار و داشتن زندگی بهتر به کشور کانادا مهاجرت می‌کردند و افراد زیادی در میان آنها بودند که مورد سوءاستفاده و هوس رانی کارفرمایان خود قرار گرفتند.

در این میان داستان زن جوانی به نام گریس مارکس دست مایه آتوود برای نوشتن این رمان بود. گریس به جرم قتل کارفرما و همسرش دستگیر و به حبس ابد محکوم می‌شود در حالی که حافظه خود را از دست اده است. بعد از چند سال یک روانشناس تصمیم می‌گیرد برای واکاوی ماجرای این قتل حافظه او را برگرداند.

سارا گوردن، بازیگر ۳۰ ساله کانادایی در این سریال در نقش قهرمان داستان، گریس، ایفای نقش کرده است و ربکا لیدیارد، هولکرافت و زاکاری لوی از جمله بازیگرانی هستند که جلوی دوربین این سریال بازی کرده‌اند.

این سریال تولید مشترک نتفلیکس و شبکه سی‌بی‌سی CBC است و در تاریخ ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۷ (۳ مهر) در کشور کانادا و ۳ نوامبر ۲۰۱۷ (۱۲ آبان) برای پخش در آمریکا و سایر نقاط جهان در شبکه نتفلیکس قرار گرفت.

ناگفته نماند، آلیاس گریس دومین رمان مارگارت آتوود، بعد از سرگذشت ندیمه (Handmade Tale’s) است که به سریال تبدیل شد و هم از استقبال مخاطبان و هم از نظر تجاری تجربه موفق دیگری را برای این نویسنده رقم زد.

سریال « آلیاس گریس» با دوبله اختصاصی در سامانه پلان برای مشاهده و دانلود علاقمندان قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *