سریال «جن گیر» اقتباسی از داستان ۱۹۷۳

سریال «جن گیر» اقتباسی از داستان ۱۹۷۳

جن گیر-The Exorcist

۲۰ دی ۱۳۹۶

جن گیر (The Exorcist) ساخته ویلیام فریدکین محصول سال ۱۹۷۳ از معروف‌ترین و موفق‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت در دنیاست. فریدکین فیلم را بر اساس رمانی به همین نام به قلم ویلیام پیتر بلتی ساخت که مشهورترین رمان در بین آثار این نویسنده است.

فیلم «جن گیر» توانست در مراسم اسکار همان سال جایزه بهترین فیلم‌نامهٔ اقتباسی و بهترین صدا را کسب کند. این نکته که جنگیر در لیست ۱۰ فیلم موفق ژانر وحشت است شکی نیست اما تنها در میان عده‌ای از منتقدان و مخاطبان، این فیلم ترسناک‌ترین فیلم تاریخ سینما به شمار می‌رود.

شبکه تلویزیونی فاکس (Fox) که پیش از این هم اقتباس‌هایی از فیلم‌های پرفروش هالیوود را به سریال تبدیل کرده بود، سراغ این فیلم کلاسیک ژانر وحشت رفت و در حالیکه کسی به پر مخاطب بودن این سریال امیدی نداشت، برای ساخت آن قراردادی امضا کرد.

قسمت اول سریال جنگیر در ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶ پخش شد که بر خلاف انتظار مخالفان با استقبال خوبی روبرو شد. سازندگان تنها به داستان یک شخصیت که نیاز به جن گیری دارد اکتفا نکردند و داستان جدیدی همراه با گره و معما از آن اقتباس کردند. دنیای سریال جن گیر مدرن‌تر از فیلم است و المان‌های زیادتری به داستان اضافه شده، همچنین با وجود ۱۰ قسمت کارگردان فرصت بیشتری برای پرداختن به تک تک شخصیت‌ها و زندگی شخصی آنها دارد و نبرد بین خیر و شر در قالب کشیش و روح شیطانی از همان دقایق ابتدایی شروع می‌شود.

داستان سریال «جن گیر»

داستان سریال جنگیر باز هم یک پرونده است که باید به آن رسیدگی شود اما پرونده یک خانواده چهار نفره که هر یک به نوعی درگیر روح شیطانی است و دو کشیش به نام پدر مارکوس با بازی بن دنیلز (Ben Daniels) و پدر توماس با بازی آلفونسو هررا (Alfonso Herrera) مسئول کمک به این خانواده می‌شوند. هر یک از این دو کشیش گذشته‌ای داشته و در حال حاضر نیز دچار مشکلات و بایدها و نبایدهای خود هستند که در طول سریال به آن هم پرداخته شده است. هر اقدامی که این دو کشیش برای نجات اعضای خانواده برمی‌دارند فتح بابی است برای خودشان و مخاطبان در جهت شناخت بیشتر شخصیت‌ها و شهر محل زندگی آنها.

فصل ۲ سریال the exorcist از تاریخ ۲۹ سپتامبر تا ۱۵ دسامبر ۲۰۱۷ (۷ مهر تا ۲۴ آذر) از شبکه فکس پخش شد.

علاقمندان به مشاهده و دانلود سریال می‌توانند ۲۰۱۶ the exorcist  را در کنار سایر سریال‌های خارجی روز دنیا در سایت پلان ببینند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *