سریال Knightfall  آمیخته‌ای از رویا و واقعیت

سریال Knightfall آمیخته‌ای از رویا و واقعیت

سقوط شوالیه

۲۸ بهمن ۱۳۹۶

سریال سقوط شوالیه (Knightfall) آمیخته‌ای است از رویا و واقعیت، ساخته و پرداخته روایت‌هایی که نسل به نسل تا به امروز نقل شده است. این شوالیه‌ها در ابتدا برای محافظت از کلیسا و مسیحیان در مسیر زیارت آنها  تا سرزمین اورشلیم شکل گرفتند.

با ورود جلوه‌های ویژه به سینما، داستان‌های شوالیه‌های معبد و جنگ‌های صلیبی دست‌مایه آثار زیادی در قالب فیلم و سریال شد که اکثر آنها نشان دهنده وقایع تاریخی و داستان شجاعت این افراد بود.

«سقوط شوالیه»‌ اما از زوایه دیگری به تاریخ این گروه نگاه کرده است. علاوه بر بستر تاریخی و اتفاقات عصر آنها، درگیری‌ها و فراز و فرود‌های این شوالیه‌ها را نیز به تصویر کشیده است.

بیننده در این سریال تنها شاهد اتفاق‌ها از دید سوم شخص نیست، کارگردان او را در مقام اول شخص و در میانه میدان نبرد قرار داده و از این طریق مهلکه و سختی مبارزه را باور پذیرتر کرده است.

داستان سقوط شوالیه

داستان سریال «سقوط شوالیه» علاوه بر شرح جنگ‌های این گروه و سختی‌هایی که در حمایت و حفاظت از مسیحیان متحمل می‌شدند، روایت مشروح اتفاق‌هایی است که در بین اعضا گذشته است. چگونگی به قدرت رسیدن و ورود به دنیای سیاست، آنها نیز مانند هر گروه دیگری در طول تاریخ رفته رفته بعد از چشیدن طعم قدرت به فکر نگه‌داشتن موقعیت خود و پس از آن ثروت اندوزی افتادند و بعد از آن دچار اختلاف شدند.

در کنار این درگیریهایی که بین اعضا گروه شوالیه‌های معبد رخ می‌داد، قدرت آنها زنگ خطری بود برای دولت و قدرت‌های دیگر که موقعیت خود را درخطر می‌دیدند.

داستان این سریال از روایت‌های مختلفی اقتباس شده است با این وجود توجه سازندگان به شخصیت پردازی، تحقیق درباره تک تک شخصیت‌ها و قرار دادن پیشینه‌ای برای هر از آنها از نقاط قوت آن است. نویسنده سریال برای این شخصیت پردازی داستان‌های مختلفی را از لابه‌لای وقایع تاریخی و حتی افسانه‌ای استخراج کرده است، مانند شخصیت پارسیفال، با بازی بابی اسکوفیلد (Bobby Schofield) که الهام گرفته از شوالیه معتمد پادشاه آرتور است.

شوالیه‌های معبد چه کسانی بودند؟

شواله‌های معبد یا سربازان یاور مسیح گروهی نظامی-مذهبی در قرون وسطی بودند. رسالت این شهسواران معبد در قرن ۱۲ میلادی محافظت از زائران مسیحی در مسیر اورشلیم بود. بعد از مدتی کوتاه به دلیل خدماتشان مورد حمایت کلیسا قرار گرفتند اما رفته رفته به فکر کسب ثروت، شهرت و البته قدرت افتادند.

«سقوط شوالیه» در آمریکا و جمهموری چک ساخته شد، در یک فصل ۱۰ قسمتی برای پخش از شبکه هیستوری (History). تام کالن (Tom Cullen)، سیمون مریلز (Simon Merrells) و اولیویا رز (Olivia Ross) در نقش قهرمان‌های این سریال ظاهر شده‌اند.

قسمت اول سریال knightfall  ششم دسامبر ۲۰۱۷ از شبکه هیستوری پخش شد و با اینکه عوامل سریال از آماده شدن برای ساخت فصل بعد آن خبر دادند اما زمان پخش فصل دوم سریال نایت فال سقوط شوالیه به طور دقیق مشخص نشده است.

علاقمندان به تماشا و دانلود سریال‌ خارجی می‌توانند سریال «سقوط شوالیه» را در سایت پلان مشاهده و دانلود کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *