«IT» واقعیت یافتن کابوس‌های کودکی

«IT» واقعیت یافتن کابوس‌های کودکی

تلاشی کودکانه برای نبرد با شیطانی بزرگسال

۶ دی ۱۳۹۶

فیلم «IT» یکی از آخرین فیلم‌های ژانر وحشت در سال ۲۰۱۷ است و اندی موشیاتی آن را بر اساس رمانی هزار صفحه‌ای به همین نام به قلم استیون کینگ (Stephen King) ساخته است.
کارگردان فیلم «ایت»، در کارنامه فیلم‌سازی خود حدود ۱۰ فیلم بلند و کوتاه کارگردانی کرده است که از بین آنها علاوه بر «آن» فیلم بلند و کوتاه ماما (Mama) نیز در ژانر وحشت ساخته شده‌اند.

در داستان فیلم ترسناک it پا به دنیای چند نوجوان در شهری کوچک می‌گذاریم که در آن به دلیل گم شدن چند کودک رعب و وحشت وجود همه اهالی را فرا گرفته است. این چند نوجوان بعد از پیدا کردن چند وجه اشتراک دوستان صمیمی می‌شوند و در کنار هم “باشگاه بازنده‌گان” را تشکیل می‌دهند. اشتراک‌هایی مثل مشکل جسمی یا طرد شدن از سوی دانش‌آموزان مدرسه.

آنها در بیابانی دور از شلوغی شهر دور هم جمع می‌شوند و رویاهایشان را با هم به اشتراک می‌کذارند و برای تحقق آنها در بزرگسالی قول و قرار می‌گذارند.
یکی از این کودکان به نام بیل نسبت به سایرین نقش دغدغه بزرگ‌تری دارد، ناپدید شدن برادرش جرجی. او می‌خواهد به خانواده‌اش ثابت کند که جرجی گم شده و به همراه اعضای باشگاه تصمیم می‌گیرد او را پیدا کند. علاوه بر جرجی، چند کودک دیگر هم ناپدید شده‌اند و همین انگیزه کافی است تا دیگر بچه‌ها با او همراه شوند و پا در مسیر خانه‌ای متروک بگذارند، مسیر پر از التهاب و حادثه.

هدف این چند نوجوان همان دفاع کودکانه و صادقانه از خیر در برابر شر است، آنها می‌خواهند با توانایی اندک خود با شیطان‌های دنیای آدم بزرگ‌ها بجنگند و شهری دور از اهریمن داشته باشند. پنی وایز ترسناک با بازی بیل اسکارشگورد، شیطان فیلم «آن» است، همان دلقکی که برای زنده ماندن باید بچه‌ها را بترساند و گم شدن بچه‌ها هم زیر سر اوست.

فیلمنت-فیلم-it

از جمله بازیگران فیلم IT می‌توان به جیدن لیبرهر، فین ولفهارد، بیل اسکارشگورد، سوفیا لیلیز و کرک اسودو اشاره کرد که همه بازیگران کم سن و سال هستند.

۸ سپتامبر ۲۰۱۷ (۱۷ شهریور) تاریخ اکران فیلم «آن» یا «ایت» بود و با استقبال خوبی نیز در گیشه داخلی آمریکا و جهان روبه‌رو شد و توانست مدتی در بین پنج فیلم برتر باکس آفیس بماند. اگرچه درتعدادی از نقدهای فیلم it می‌بینیم که طرفداران استیون کینگ از این اقتباس چندان راضی نبودند چرا که تمرکز کتاب بر روی موجودی فرازمینی و رعب و وحشت حاکم بر فضای داستان است درحالیکه کارگردان تمرکز فیلم را بر دنیای کودکی و اتفاق‌هایی گذاشته است که قهرمان‌های کم سن و سال داستان رقم می‌زنند.

علاقمندان به سینمای وحشت برای مشاهده یا دانلود فیلم it با زیرنویس فارسی می‌توانند به سایت پلان مراجعه کنند و از تماشای این فیلم و سایر فیلم های جدید هالیوود با دوبله فارسی لذت ببرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *