«متخاصمان» در جبهه دشمن

«متخاصمان» در جبهه دشمن

حفاظت از جان دشمن قدیمی در برابر یاران خودی

۱۴ آذر ۱۳۹۶

متخاصمان (Hostiles) فیلمی است وسترن که در کنار داستان گویی نگاهی دارد به تاریخ بومیان آمریکا، بومیانی که در طول دهه‌ها درگیر خشنونت و جنگ برای ماندن در سرزمین‌ پدری خود بودند.

ترس از مرگ ناگهانی، کشته شدن به روشی خشن و غم و اندوهی تمام نشدنی در آمریکای سرخ‌پوست نشین مواردی هستند که اسکات کوپر با ظرافت به داستان وسترن خود اضافه کرده و چهارمین و آخرین ساخته بلند خود را به داستانی حماسی بدل کرده است. کوپر همانند یک شاهد عینی به مصائب زندگی بومیان آمریکا نگاه کرده و به داستان فیلم رنگ و بویی واقعی بخشیده است.

نتیجه تلاش کوپر در نوشتن فیلم‌نامه، انتخاب بازیگران و دکوپاژ، ساخت فیلمی است که صحنه‌های آن بیشتر حال و هوای تئاتری دارد و نمایش آن در سینمای خانگی هم مانند پرده سینما بیننده را مجذوب می‌کند.

در فیلم «متخصامان» با کاپتان کهنه‌کار ارتش آمریکا به نام جوزف جی.بلاکر در دهه ۱۸۹۰ همسفر می‌شویم که علارغم میل باطنی باید رئیس قبیله شایان و خانواده اش را از آریزونا به مونتانا ببرد و از آنها در مقابل خطرهای این مسیر محافظت کند.

کوپر نقش جوزف مغرور و کم‌حرف و وظیفه شناس را به کریستین بیل سپرده است. بیل برای بازی در فیلم مشت‌زن (The Fighter) اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد و در کارنامه بازیگری او می‌توان به نقش بت‌من در سه‌گانه کریستوفر نولان اشاره کرد.

علاوه بر بیل، تیموتی چالامت، روزاموند پایک، پیتر مولان وبن فاستر نیز جلوی دوربین این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

به گفته منتقدان این فیلم را باید با صبر و دقت دید چرا که از این پنجره می‌توان گذشته‌ای را دید که میراثش تا به امروز باقی است.

تاریخ اکران «متخاصمان» ۲۲ دسامبر ۲۰۱۷ (۱ دی) است که به در ابتدا صورت محدود اکران خواهد شد.

فیلم «متخاصمان» به زودی با دوبله اختصاصی در سامانه پلان برای مشاهده و دانلود علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *